Tárgyak, öltözetek ábrázolása
Cikkek
Szabók fénykora
2011.07.18
A 18- 20. századig egyaránt a méretre igazított öltözetek álltak a középpontban. A díszítés kissé háttérbe szorult, és átadta helyét az elegáns úri hölgyek-, vagy éppen üzletemberek viseletének.
Ruha, mint díszítőeszköz
2011.07.16
A figyelemfelkeltő minták, ellentétet kifejező kontraszthatások, alakot kiemelő öltözetek kerülnek most sorra. A japánok tradicionális viseletét, és Erzsébet királynő díszes ruhájának lerajzolását is szemügyre vesszük.
Antik, és reneszánsz viselet
2011.07.16
Az általunk elsőként ismert öltözetek közé tartozik a tunika, köpeny, és a tóga, amelyet a görögök, rómaiak, és egyiptomiak viseltek. Ezek a ruhadarabok lágyan omlottak a testre, és még nem illeszkedtek az ember alakjára.
Anyagok ábrázolása- 2. rész
2011.07.06
A második részben tekintjük meg a könnyed selyem, a durvább szerkezetű kord anyagának, és a gyűrött papírnak a szemléltetését. E technika elsajátítása hozzá fog járulni ahhoz, hogy későbbi műveinknél elakadás nélkül alkothassunk, ha az imént említett anyagok egyike szóba kerülne.
Anyagok ábrázolása- 1. rész
2011.07.06
Ha alkotunk, az adott tárgy anyagának érzékeltetése révén érjük el a kívánt hatást? Hogyan mutassuk be a polírozott bőr, a csillogó üveg, a fényvisszaverő fém, a gyűrött papír, vagy éppen a lágy selyem vonulatát? A sorozat első részében hármat tekintünk meg ezek közül.
Rajzoljunk autót!
2011.07.06
Az összetett tárgyak rajzolásához türelem kell. Egy autó számos alkatrészből tevődik össze, amelyek ábrázolásakor minden egyes részletre ügyelni kell. Ha nem rendelkezel saját kocsival, a szomszédság terén is utánanézhetsz a megfelelő típusnak.
Egyszerűbb tárgyak kidolgozása
2011.07.05
A következőkben megkísérelünk lerajzolni néhány kevésbé bonyolult tárgyat. Azonban nemcsak a formát keretező vonalakat húzzuk meg, hanem megpróbáljuk élethűvé tenni őket.